Як говорити з дітьми про коронавірус. Поради від експертів
Як говорити з дітьми про коронавірус. Поради від експертів
Поширення незрозумілої інформації про смертельний вірус може викликати в дитини почуття небезпеки та спантеличення. Але потрібно навчитися правильно управляти своїми емоціями та допомогти дитині розібратися із ситуацією.
1. Тримайте під контролем власні емоції Перш ніж говорити з дитиною про небезпечне захворювання, переконайтеся, що контролюєте власну тривогу та страх. Якщо дитина відчує стурбованість батьків, то гіперболізує небезпеку в своїй уяві.
2. Станьте ініціатором розмови Не потрібно боятися піднімати цю тему, якщо дитина сама ще не запитувала. Ви можете стати для неї надійним джерелом інформації. Цій розмові не варто приділяти якоїсь надмірної уваги, можна просто підняти тему під час звичайної бесіди за обіднім столом.
3. Запитайте, що вони вже знають про коронавірус Відкриті запитання допоможуть оцінити знання ваших дітей, а також їх емоційний стан. Заохочуйте малечу висловлювати свої почуття. Проаналізувавши сприйняття дитини, можна визначити, яким чином далі будувати розмову. Крім того, буде можливість підкоригувати дитячі знання, щоб сформувати реалістичне уявлення про ситуацію.
4. Спілкуйтеся з дитиною правильно Інформувати дитину потрібно зрозумілою мовою, відповідно до її віку. Тільки тоді вона зможе зрозуміти проблему та перестати тривожитися.
5. Продемонструйте свою підтримку Говоріть про проблему стільки, скільки дитині необхідно, щоб відчути себе у безпеці. Вона повинна розуміти, що у будь-який час може прийти до вас із запитаннями, а обов'язок батьків – її захищати. Реагуйте на потреби дитини, підтримуйте та проявляйте свою турботу.
6. Будьте чесними зі своїми дітьми Коли ваші діти приходять із запитаннями, відповідайте чесно, щоб уникнути плутанини чи непорозумінь. Не варто використовувати категоричні фрази, типу "ми всі налякані" або "ми тут нічого не можемо зробити".
7. Дозвольте дитині контролювати ситуацію Яким чином це зробити? Показати, що вона може зробити, щоб не захворіти, а також впровадити здорові звички для всієї родини. Це допоможе відчути почуття контролю.